Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Více peněz? Dlouhodobost je základ

Možná nad tím mávnete rukou a řeknete si, že je to mýtus. Máme pro vás malé přirovnání, protože podobné situace nastávají i při sportu. Olympijským vítězem se také nestanete ze dne na den. Musíte investovat čas, energii a finance do přípravy. Vsaďte na dlouhodobost a výsledky se dostaví. Stejně to funguje i při budování finanční nezávislosti.

Neinvestujete a neumíte to s penězi?

Nevadí, nemusíte se kvůli tomu cítit méněcenně. Nikdo nás k finanční gramotnosti nevedl, a to ani ve škole a ani v rodině. Zvlášť pokud jste vyrůstali ještě před sametovou revolucí. Peníze se neinvestovaly, ale šetřily doma na horší časy.

V dnešním podcastu vám představíme dvě strategie, kterými se můžete při budování své finanční nezávislosti inspirovat. Budování finanční nezávislosti by totiž mělo být cílem každého z nás. Pak nebudete se strachem poslouchat odborníky, kteří se nemohou shodnout kdy, ale tvrdí, že krize už přichází a budete se moci věnovat práci, která vás baví. Tím budete odvádět daleko lepší výsledky, a to se opět odrazí na ziscích.

Inspirace č.1 – Nobelova nadace

Nobelova nadace každý rok vyplácí a oceňuje laureáty Nobelovy ceny. Alfred Nobel, známý průmyslník, ji odkázal svůj obrovský majetek v roce 1896. Za čas se ale její jmění ztenčilo a hrozil zánik nejen této tradice, ale i celé nadace, která každoročně na vyplacení a provoz potřebuje 150 milionů korun. 

Inspirace č. 2 – Norský ropný fond

Norové tento fond připravili pro to, aby v případě nejen ropné krize měla vláda kam sáhnout. Strategie investic se ale od Nobelovy nadace moc neliší.

Co v podcastu uslyšíte:

  • Jak si zástupci nadace poradili? 
  • Proč v investování hraje významnou roli dlouhodobost?
  • Jakým způsobem funguje ropný fond, a jak se můžete strategiemi obou případů inspirovat vy? 
  • A mnoho dalšího.

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik