Možná i vy patříte do generace mileniálů, kteří si do teď užívali své těžce vydělané peníze a najednou zjistili, že v oblasti tvoření rezerv a investování zaspali. Nevěšte hlavu! Nejste jediný a není na tom nic špatného. Pro všechny, kteří se v tomto směru cítí pozadu, poslechněte si náš dnešní podcast.
Pocit svobody a nezávislosti
Každý jsme se s tím během života někdy setkal. Po dlouhých studiích a omezování přijde výplata, díky které už nemusíme koukat na každou korunu. Se stejnou zkušeností se nám v minulém podcastu svěřil i Marian Jelínek, se kterým po přechodu do zahraničí zamával nezvykle velký plat.
A proč se nám to děje? Je to prosté. Nejednou získáme pocit nezávislosti, moci a možnost utrácet kdykoli a za cokoli chceme. Peníze „lítají komínem“ a na šetření a investování myšlenky rozhodně nepřichází. Za takovou zkušenost není třeba se stydět ani mít výčitky. Většina z nás ji zkrátka potřebuje. Jenže jakmile přijde uvědomění, je nutné zjistit, co dál.
Proč náhle vzniká zájem o investování?
V určité fázi našeho života si uvědomíme, že je načase co nejrychleji naskočit do toho rozjetého vlaku a začít se chovat k penězům zodpovědně. Může nás motivovat strach z toho, že o něco přicházíme, touha po úplné nezávislosti, potřeba splacení hypotéky nebo nás něco či někdo svými úspěchy inspiruje. V tento moment máme naplněny všechny základní finanční potřeby. Pro lepší pochopení jsme pro vás vytvořili „Maslowu pyramidu finančních potřeb“, kterou vysvětlujeme jak v dnešním podcastu, tak v příspěvku na našem Instagramu.
Co dalšího v podcastu uslyšíte:
- Proč se nemusíme stydět za nulu na účtu.
- Kde se můžeme inspirovat v oblasti investování.
- Vysvětlíme si Maslowu finanční pyramidu.
- Jak jsou na tom mileniálové s financemi.
- Kdy je možné začít tvořit finanční rezervy.
- A mnoho dalšího.