Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Janka Chudlíková: O penězích, vizi, chybách a seberozvoji

Věříte tomu, že „peníze smrdí“? Koučka a lektorka Janka Chudlíková vás v dnešním podcastu přesvědčí o opaku. Přestože většinu svého života vyrůstala v době, kdy, jak sama říká „každý měl stejný prd“, uvědomuje si, že stát její důchod plnohodnotně nezajistí. Jak hospodaří s penězi a co dělá pro svůj pasivní příjem? Pojďme si společně rozsvítit čelovku a nasměrovat ji na pole seberozvoje, neurovědy a především financí.

Každému, kdo se alespoň trochu pohybuje v oblasti seberozvoje, není třeba Janku představovat. Energická a vždy usměvavá dáma koučuje nejen korporátní klienty, ale i širokou veřejnost. Je autorkou mnoha on-line kurzů. Některé jsou dostupné na jejích webových stránkách, další volně ke shlédnutí na YouTube. Sama je velmi aktivní na sociálních sítí a pro své fanoušky natáčí i velmi oblíbený a inspirativní pořad „Dolů nahoru“.

Janka Chudlíková: „Peníze voní“

Janka většinu svého života prožila v komunismu. V té době se říkalo, že peníze smrdí a o finanční gramotnosti se nikomu ani nezdálo. Z toho důvodu má právě v této oblasti velké mezery. Přesto peníze chápe jako prostředek, který umožňuje svobodu, ale od určitého momentu vyžadují i velkou zodpovědnost. Zároveň je ale přesvědčena o tom, že každý máme potenciál si je vydělat.

Dnes lituje toho, že část svého “nehorázně velkého platu” neinvestovala. Jak přiznává, dnes už by byla za vodou. Ale Janka se řídí heslem: „Nešetři, vydělej!“. Proto nelení a skutečně vydělává. Před pěti lety začala vytvářet on-line kurzy pro veřejnost a přes veškerá prvotní úskalí se jí daří budovat pasivní příjem.

Co dalšího v podcastu uslyšíte?

  • Co pro Janku peníze znamenají, proč „voní“ a jak je vydělat.
  • Jak si určit svou cenu a od čeho se odráží.
  • O Janky kariéře a nakládání s vydělanými penězi.
  • Proč se vrhla do on-line prostředí a v čem si buduje svůj pasivní příjem.
  • Čeho v oblasti financí nejvíc lituje.
  • Proč je důležité mít vizi a jak s ní pracovat.
  • Jaké jsou Janky srdcovky a za co utrácí.
  • Jak v sobě objevit talent a jak ho rozvíjet.
  • Proč se mladí lidé hroutí a nezvládají neúspěch.
  • A skutečně mnoho a mnoho dalšího.

Zajímá vás, jak finanční stereotypy z minulosti ovlivňují naše dnešní rozhodnutí a jak si s nimi poradit? Poslechněte si podcast Sarah Newcomb: Peníze jsou vetší tabu než sex

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik