Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Kristiana Černá: Podnikání na Tenerife s minirentou? Jde to!

S partnerem věděli, že chtějí žít jiný život, než jaký je v Čechách. Stačilo jedno rozhodnutí a dnes oba pracují z Tenerife. Jakou cestu Kristiana Černá ušla od strachu podívat se na účet až po vytvoření minirenty a podnikání ze zahraničí? Co jí pomohlo se těchto emocí zbavit, a jak na sobě můžete zapracovat i vy?

Strach je velká motivace, Kristiana o tom ví své

Dnešním hostem je podnikatelka, livestyle mentorka a terapeutka Kristiana Černá. Už od mládí byla hodně ambiciózní a chtěla dosáhnout neuvěřitelných cílů. Z dnešního pohledu vidí, že za tím vším byl hlavně strach z nedostatku financí. Uvědomila si, že přebírá vzorec z rodiny a žije z měsíce na měsíc, bez ohledu na výši svého příjmu. Pomohla jí změna mindsetu a dnes je jejím podnikatelským cílem vytvořit si masivní pasivní příjem.

Kristiana Černá: Náš současný život byl o rozhodnutí, ne o štěstí

Kristiana s partnerem žijí na Tenerife, odkud oba i pracují. Rozhodnutí vzniklo jednoho dne, kdy se oba probudili a zeptali se sami sebe, proč vlastně žijí v České republice, když tu být nechtějí? Oba cestovali už během studií a věděli, že ČR není jejich ideální domov. Protože tady žijí podle představ někoho jiného, ne podle sebe. Stačilo jedno rozhodnutí a během prvních měsíců covidu Kristiana opustila stabilní zaměstnání a vrhla se na podnikání. A protože je jejich životní styl stále táhl jinam, první zahraniční zkušenost na ně čekala v Jordánsku.

Jak Kristiana říká, s partnerem jsou „střely“, což je u finančního plánování nevýhoda. Ale naopak věří, že jim moc pomohlo mít dlouhodobou vizi toho, jak chtějí žít za deset let. Aby mohli žít tak, jako dnes, bylo nezbytné k tomu přizpůsobit i svou práci a proto oba podnikají online.

Rezervy a minirenta

Partneři prý nikdy nebyly dobří ve financích a Kristiana měla z peněz dokonce traumata. Vše, co dostala, utratila a do svých 25 let se bála podívat na účet. Neměla žádnou rezervu a s penězi neuměla nakládat. I dnes mají poměrně malou finanční rezervu, ale protože oba žijí velmi skromným životem, vystačí jim. Navíc Kristiana nevidí bohatství jen v tom, kolik má peněz, ale i v lidech, kteří ji obklopují, a ve svém potenciálu. Přesto se úplně nechtějí spoléhat pouze na své příjmy z podnikání a rádi by si vytvořili minirentu, která jim pomůže cítit se bezpečně a svobodně.

Co dalšího v podcastu uslyšíte:

 • Proč je to oba táhlo za hranice?
 • V čem Kristiana vidí odvrácenou stranu cestování a skutečně není bydlení v zahraničí pro každého?
 • Jak vysoké jsou náklady spojené na stěhování a které se dají těžko odhadnout?
 • Jakým vývojem prošlo podnikání obou z partnerů?
 • Jak mezi nimi probíhá debata o penězích?
 • Proč se Kristiana bála podívat na účet a jak to má dnes?
 • Skutečně je zaměstnanecký poměr větší jistota než podnikání?
 • Jak velké jsou jejich měsíční výdaje, za co utrácejí a co je jejich největší položka v rozpočtu?
 • Opravdu si vystačí s tříměsíční rezervou?
 • Jakým způsobem chtějí vytvořit minirentu?
 • Kde hledat své štěstí a jak přepsat svůj mindset?
 • A mnohem více.

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik