Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Matúš Kuchálik: Finanční pasti jsou všude kolem nás, zpochybňujte informace

Dali jste si začátkem roku předsevzetí, že si letos konečně uděláte pořádek ve svých financích? Plánujte změnit své finanční návyky, začít se chovat zodpovědněji a méně utrácet? A i přes vaše dobré úmysly se vám nedaří předsevzetí dodržet? Možná i vy jste upadli do finanční pasti. Chcete-li téhle záhadě přijít na kloub, poslechněte si náš podcast.

Proč plány ztroskotají?

Jako bych to slyšel: „Hned zítra zajdu do banky a vyjednám si účet zdarma, omezím návštěvy restaurací a raději si uvařím doma, nebudu tolik utrácet za nové boty.“ Uplynulo pár týdnů a jste zase ve starých kolejí? Nevěšte hlavu. Příčinou jsou v nás dlouho zakořeněné zvyky a návyky. Všeobecně uznávané „pravdy“, kterým věříme a slepě se jimi řídíme, až se z nich nakonec stanou naše finanční pasti.

Finanční pasti: Jak z nich ven?

Je potřeba si uvědomit, že nechceme být v jejich zajetí. Že peníze jsou pro nás jeden z prostředků pro spokojený život ne jen abychom platili složenky. Pojďme si společně rozebrat tyto mylné pravdy, zamyslet se nad nimi a hledat zdravý přístup, který nás vyvede z bludného kruhu ven. Povíme si, jak pracovat s informacemi, proč je důležité je zpochybňovat a udělat si na situaci vlastní názor. Nezapomínejte, že když nekontrolujeme vlastní finance, kontrolují oni nás.

Co v podcastu uslyšíte?

  • proč není dobré ukotvit se u první získané informace
  • jak nepodléhat tlaku davu
  • je důležité vnímat vlastní názor a zpochybňovat ho
  • které dlouhodobé „pravdy“ brzdí náš finanční růst a jak na ně vyzrát

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik