Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Finanční poradna: Jak na správná finanční rozhodnutí

Tři zdánlivě odlišné otázky, pro které během dnešního podcastu najdeme vhodné řešení. Vynecháme grafy, čísla i statistiky a jak je naším zvykem, půjdeme do hloubky. Představíme strategii vhodnou nejen pro vaše nejlepší finanční rozhodnutí, ale sami poznáte, že ji můžete použít kdykoli.

Tři nejčastější otázky ohledně investic

O jaké otázky se jedná? V poslední době to jsou především tyto tři:

 • Mám v dnešní době investovat do nemovitostí?
 • Jak začít pravidelně investovat? Přes nějakou platformu zadarmo, nebo přes poradce?
 • Jaký nejlepší způsob sledování svých výdajů zvolit? Přes aplikaci, Excel? A jak dlouho?

Určitě vás napadá mnoho rad, stejně jako nás, ale pojďme se na to podívat s nadhledem. A to tak, aby nám jejich řešení přineslo životní spokojenost a ne jen další starosti a stres.

Strategie správného rozhodnutí

Odpovědí je „myšlenkový koncept“, který se Matúšovi osvědčil a sám ho používá. Před jakýmkoli finančním rozhodnutím se na danou věc podívá z pohledu života. Určí si oblasti, které má a co jim může věnovat.

 • Spánek
 • Práce nebo podnikání
 • Volný čas – záliby, seberozvoj, fyzické a mentální aktivity atd.
 • Finanční život

Jak rozdělit jeden den na tyto oblasti, které jsou všechny tak důležité? Můžete zkusit Matúšovo metodu. Podstatou je věnovat svůj čas hlavně do tří oblastí. Pro Matúše je to podnikání, rodina a volný čas. A protože na ostatní oblasti už mnoho času nezbývá, zbytek se snaží outsourcovat. Takovým příkladem je třeba fitko.

 • Buď si může dlouhé hodiny zdarma studovat správné cviky a složení vyváženého jídelníčku, ale v takovém případě musí ubrat z jeho tří oblíbených aktivit.
 • Nebo si zaplatí trenéra a zkrátí si tak čas, který do toho musí investovat.

Toto přemýšlení Matúšovi pomáhá zvyšovat spokojenost, protože se nenutí do věcí čistě jen kvůli zisku a penězům. Pojďme si tento koncept zasadit do první z nejčastějších otázek.

Más smysl v dnešní době investovat do nemovitosti?

Cílem není dávat lidem čísla, ale pomoc jim, aby byly v životě spokojenější a jejich finanční rozhodnutí mělo pozitivní dopad a dávalo jim smysl. Proto by první otázka zněla:

Jak dnes trávíte své dny? Jak jste spokojený? Které oblasti ještě můžeme podpořit?

Pokud bude odpověď: „Hodně pracuji a málo času trávím s rodinou.“ Má smysl do toho ještě řešit investici do nemovitosti?

A následovaly by další otázky, jestli si umíte představit trávit hodiny času hledání nemovitosti, prohlídkami, máte na to prostor a mentální i časovou kapacitu?

Umíte si představit starat se o nájemníky? Řešit případné problémy? A následně je dobré vědět, jak by investice do nemovitosti mohla pomoc vašemu životu. Co je ten hlavní účel?

Jakmile odpovědi dávají smysl, následně řešíme, jak za co nejmenší čas můžeme mít co nejlepší výsledek. A pak teprve přijdou na řadu čísla a řešíme, jak může nemovitost naplnit dané cíle. Podobné řešení mají i další otázky, ale ty už si poslechněte v našem podcastu.

Co v podcastu uslyšíte?

 • Jaké jsou tři nejčastější otázky ohledně investic?
 • Jak zvolit tu nejlepší odpověď na finanční otázky?
 • Proč si určit své oblasti života a na které se zaměřit?
 • Které otázky a odpovědi pomohou při rozhodování, jestli investovat do nemovitostí?
 • Jak tento postup uplatnit i u dalších otázek, na které chceme znát odpověď?
 • A mnoho dalšího.

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik