Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Matúš Kuchálik: Aha, kde se tvoří vaše příjmy?

Rádi vám přinášíme moderní pohledy na svět financí a současně se vámi necháváme inspirovat, jako právě při vzniku dnešního příspěvku. Zamýšleli jste se někdy, odkud pochází vaše příjmy? Skutečně si myslíte, že od zaměstnavatele, klienta nebo zákazníka? Co je ve skutečnosti tvoří a jakou podstatnou roli hrají ve vaší celkové spokojenosti a udržení si dlouhodobého bohatství?

Příjmy jsou jen výsledek

Položme si tedy otázku. Odkud se berou vaše příjmy? Jestli si myslíte, že zvenčí (od zaměstnavatele nebo klienta), mýlíte se. Vy sami jste tím zázračným zdrojem. Vaše schopnosti, dovednosti, znalosti, vzdělání, energii i čas (tedy vaše aktiva). To vše si zaměstnavatel pouze pronajímá a zároveň je ochotný vám za to zaplatit (mzdu). Co se stane, pokud o zaměstnání přijdete? Ztratíte tím příjem? Ne, pouze svého kupujícího.

Pracujte na svých rezervách

Vaše know how, schopnosti, čas, energie i dosud nabyté pracovní zkušenosti vám zůstanou a vy je můžete prodat jinde. Proto když budete přemýšlet nad svými příjmy, zamyslete se, jaká svá aktiva vlastníte. Pokud v některých cítíte rezervy, právě teď je vhodná doba na nich zapracovat.

Jakmile pochopíte, že máte kontrolu nad svým životem, celkově se stanete spokojenějšími. To se kladně odrází i na vašem finančním životě. Jak nám potvrdila v našem předešlém podcastu Sarah Newcomb (pokud si chcete připomenout, můžete zde).

Co dalšího v podcastu uslyšíte?

  • Odkud se berou vaše příjmy.
  • Jaký je psychologický rozdíl mezi investory, kteří si drží dlouhodobé bohatství a těmi, kteří ho ztratí.
  • Proč je dobré si tyto zdroje uvědomit.
  • Jakou mají spojitost s dlouhodobou spokojeností.

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik