Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Matúš Kuchálik: Finanční rozhovor se svým starším JÁ

Máte pocit, že jste stále nenaskočili na tu správnou vlnu investování? Občas zapomenete poslat platbu, zaskočí vás náhlý výkyv trhu či na konci měsíce zjistíte, že jste příliš zbytečně utráceli místo toho, abyste si spořili? V podcastu vám prozradíme 5 tipů, jak se těmto, ale i dalším finančním prohřeškům, vyvarovat.

Proč je dobré tyto tipy dodržovat?

Každodenní starosti odvádí naši pozornost od důležitých věcí. Chtě nechtě jsme ovlivňovány naším okolím, médii i sociálními sítěmi. Naše mysl je přehlcena „zaručeně nejlepšími informacemi” o tom, jak zbohatnout. Často se podceňujeme, nevěříme si, a ve finále si nastavíme příliš nízké cíle.

Našich 5 tipů, jak dosáhnout úspěchu:

1/ Rozhovor se svým starším já

Ač vám tato myšlenka může přijít jakkoli bláznivá, zkuste si představit rozhovor se svým starším já. Zeptejte se ho, jak se má a jestli je spokojený s tím, co pro něj v tuto chvíli děláte. Bude šťastný? Poděkuje vám? Nebo naopak zjistíte, že pro jeho finanční nezávislost neděláte dost? Vyzkoušejte tuto vizualizaci a sami se přesvědčte, jak se budete cítit třeba v důchodovém věku.

2/ Investiční přirážka

V tomto bodu vám prozradíme, jak taková strategie funguje. Vysvětlíme si, proč je dobré na sebe vytvářet tlak pomocí investiční přirážky a jak může zabránit bezmyšlenkovitému hýření. 

3/ Neustále si připomínat cíle

Pokud někam chcete dojít, musíte si zvolit jasný cíl. Časová osa pomůže vymezit váš čas a ukázat, kam směřujete.

4/ Odměňovat se

Mít silnou vůli vyžaduje velké úsilí, a za to je třeba se řádně odměnit. Pokud s penězi správně pracujete a daří se vám plnit představy, nebojte se zainvestovat do svých srdcovek. Kupte si tričko oblíbené značky nebo věnujte příspěvek na charitu. Odměňování vám pomůže k dlouhodobějším lepším výsledkům.

5/ Automatizace

Zautomatizujte si všechny své finanční úkony. Nastavte si trvalé příkazy plateb a nebudete tak muset nic hlídat. Čím méně pozornosti financím dáme, tím vytvoříte menší prostor pro případné chyby.

Co uslyšíte v podcastu?

  • detailně rozebereme jednotlivé principy a vysvětlíme si, jak je aplikovat, aby fungovaly co nejlépe

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik