Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Šimon Tejkal: Úspěšný finanční plán – máte ho i vy?

Tentokrát se za podcastový mikrofon posadil náš kolega Šimon Tejkal, který se už 12 let pohybuje ve finanční branži. Rozhovorů na téma financí a jejich plánování udělal tisíce, a proto je tou správnou osobou, která vám dnes prozradí, zda je dobré mít finanční plán, a když, tak jak by měl vypadat.

Neřešit finance je taky plán

Finanční plán je stanovení posloupnosti budoucích dějů v oblasti financí, které popíší cestu k vytyčenému finančnímu cíli – toto je definice finančního plánu z Wikipedie. Každý z nás ale vychází z jiných potřeb, pritorit a životní situace a častěji místo plánování spíše hasíme finanční prekérky. Než abychom vás nudili poučkami, rozhodli jsme se, pro lepší názornost, připravit praktický příklad.

Finanční plán Adama a Evy

Seznamte se s modelovým párem, s Adamem a Evou (nebojte se, rozhodně se nebudeme zabývat výkladem Bible 😃). Jsou oba těsně po vysoké škole, dostali příspěvek o rodičů na start do života, přemýšlí o rodině, chtějí cestovat a spoření na důchod pro ně není priorita. V podcastu s nimi projdeme všemi fázemi finančního plánování a přidáme i praktické rady.

Co uslyšíte v podcastu?

  • co je pohotovostní rezerva
  • jak na řešení bydlení a jeho financování
  • co to jsou plánované výdaje
  • jak zajistit zabezpečení rodiny
  • kdy začít s investicemi na důchod

Zajímá vás, jak takový finanční plán vypadá v praxi? Poslechněte si zkušenost Martina Šaššáka v podcastu: Martin: Rok s finančním plánem – plním si rezervy i sny.

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik