Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Úrokové sazby hypoték: Neklesají tak rychle, jak se předpokládalo

Jaké jsou aktuální nejnižší úrokové sazby hypoték na trhu a o kolik se oproti těm z předešlého podcastu snížily? Přesto, že odborníci byli plni optimistických očekávání, ve skutečnosti pokles není tak rapidní. Pojďme se podívat na rychlý přehled, ať máte přehled o současném dění na hypotéčním trhu.

V poslední době Česká národní banka sazby hypoték snižovala a momentálně jsou na úrovni 5,75 %. Stále ale nedochází k tak razantnímu snižování, jak se ještě donedávna očekávalo. Proč tomu tak je?

I přesto, že se sazba snižovala, ceny zdrojů pro banky rostly. Mezi sebou si půjčovaly dráž oproti například minulému měsíci, a proto nebyl důvod sazby snižovat. Možná se tak stane až od září, kdy vstoupí v platnost nový zákon, který jim umožní účtovat si poplatek až ve výši 1 % z hypotéky při předčasném refinancování do jiné banky.

Aktuální úrokové sazby

Důležité je ale vědět, jaké jsou dnes minimální úrokové sazby. Všechny uvedené sazby jsou bez nutnosti sjednání si pojištění schopnosti splácet, které často banky velmi rádi doporučují. A to především proto, že je to ziskový produkt, jehožpojistné podmínky za to často tolik nestojí.

V jakých úrokových sazbách se můžete pohybovat, pokud si půjčíte méně jak 80 % hodnoty nemovitosti?

Nejnižší sazba pro tříletou fixaci, kterou jsme za poslední týdny zaznamenaly, byla v Komerční bance, České spořitelně a také v Unicreditu. A to na úrovni okolo  4,89-4,99 %. Ve výjimečných situacích až 4,79 %. Tedy oproti minulému podcastu jsme níže o přibližně 0,5-0,7 procentního bodu. Moneta, která donedávna tvrdila, že poradci prodražují hypotéky, měla sazby snížené na 4,69 % a dnes je má přes 5 %, a to bez poradců.

  • Stále platí, že při 90% úvěrech nejnižší sazby momentálně nabízí Komerční banka, Unicredit i Česká spořitelna, která drží podobné sazby jako při 80% hypotékách.

Banky mohou na jaro připravit nejrůznější akce, kterými se snaží naplnit nejrůznější plány. Uvidíme, jak se budou sazby vyvíjet i v souvislosti s tím, až vstoupí v platnost nový zákon.

Pokud chcete mít jistotu nejnižších sazeb ať u nové hypotéky, nebo při refinancování a vyrovnat tak misku vah ve váš prospěch, ozvěte se nám a my pro vás připravíme tu nejnižší možnou sazbu na trhu, konkrétně pro váš případ. Napište nám na info@teoriepenez.cz, my se s vámi spojíme a do 24 hodin připravíme rozbor celého trhu. Vy si tak můžete být jistí, že získáte tu nejvýhodnější nabídku.

Co v podcastu uslyšíte:

  • Výši aktuálních úrokových sazeb?
  • Které banky momentálně nabízejí nejlevnější hypotéku?
  • Proč úrokové sazby neklesaly tak výrazně, jak se předpokládalo?
  • Jaký vliv na úrokové sazby bude mít nový zákon?
  • Vyplatí se si na lepší hypotéku počkat?
  • A mnoho dalšího.

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik