Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Která banka vám dnes nabídne nejlevnější hypotéku?

Je na čase si udělat malý update aktuálních úrokových sazeb hypoték. Pojďme se podívat na to, kde jsou jejich současná minima a které banky (a za jakých podmínek) momentálně nabízejí nejvýhodnější hypotéku.

Hypotéka na méně jak 80 % hodnoty nemovitosti

Pokud si vezmete hypotéku na méně jak 80 % hodnoty nemovitosti, mohou se úroky pohybovat následovně:

  • Podle našich zkušeností nejnižší úrokové sazby (na tříletou fixaci) momentálně nabízí Komerční bankaČeská spořitelna a nově také Unicredit, a to 5,59 % (za určitých okolností se dá dostat až na 5,49 %).
  • Na pětiletou fixaci se dá dostat v Unicredit na přibližně 5,39%.

Oproti minulému podcastu jsme níže o přibližně 0,1-0,2 percentního bodu.

Pokud vám končí fixace a od banky jste obdrželi novou nabídku, ve většině případů bude vyšší než momentálně nejnižší sazby. Právě tam vám mohou pomoci konkurenční úrokové sazby, které si lze stáhnout z webu jiných bank (případně můžete o pomoc požádat i nás).

Hypotéka na 90 % hodnoty nemovitosti

Při 90% úvěru jsou momentálně nejnižší sazby v Komerční bance Unicredit, které nabízejí stejné sazby jako na 80% hypotéky. Podobně s tím umí pracovat i Česká spořitelna.

  • Všechny uvedené úrokové sazby jsou bez nutnosti sjednání si pojištění schopnosti splácet.

Zlevní na podzim hypotéky?

Je možné, že banky na podzim přijdou s akcemi, aby zvládly naplnit jejich hypotéční plány, takže uvidíme, třeba úrokové sazby půjdou ještě níž. My vše budeme pochopitelně sledovat, a pokud tomu tak bude, očekávejte další update.

Jestli chcete mít jistotu těch nejnižších sazeb na hypotéčním trhu a vytvořit nabídku šitou vám na míru, ozvěte se na info@teoriepenez.cz a my pro vás připravíme tu nejnižší možnou sazbu na trhu.

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik