Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Utrácíte bezhlavě, nebo to jsou srdcovky?

Každý z nás má několik věcí, za které rád utrácí a často si je neodpustí, ani když je do výplaty daleko. Těm říkáme srdcovky. Zkusili jste si ale jejich hodnotu přepočítat na svůj čas, který jste museli odpracovat? Vyplatilo se vám to? Tentokrát se podíváme na utrácení z jiného soudku…

Typy výdajů

Výdaje rozdělujeme na nutné, do kterých patří platby za bydlení, cestovné a nezbytné poplatky a pak na tzv. srdcovky. Tam patří vše, co vám dělá radost. Ovšem i v nich je potřeba mít určité priority, aby se ze srdcovek nestalo jen bezhlavé utrácení. Jak na to?

Pokud vás zajímá, které srdcovky si s radostí dopřávám já, a kolik za ně měsíčně utratím, podívejte se na jeden z mých Osobních finančních reportů.

Na otázku srdcových výdajů nezapomínáme ani při rozhovorech s našimi hosty. Za co bez výčitek utrácejí třeba Petr Šrámek, Tomáš Raška, nebo Radim Passer?

Co uslyšíte v podcastu:

  • Příběh LeBrona Jamese.
  • Jak se zorientovat ve svých srdcových výdajích?
  • Jak najít to, co nám dělá radost?
  • Co je cílem?
  • Jaký je rozdíl mezi srdovkou a utrácením?

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik