Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Matúš Kuchálik: Jak investuje gambler, nakupovač a pštros

Určitě jste už slyšeli několik zaručených rad, jak investovat. Nebo byste rádi začali a od nás čekáte univerzální návod? Tak snadné to není. Abyste dokázali své finance správně zhodnotit, je důležité dobře poznat sám sebe. Nevěříte?

Často dostáváme otázku: „Jak investovat a dosáhnout nejlepších výsledků?“ Možná vás zlameme, ale neexistuje univerzální návod. Je to stejné, jako když chcete začít cvičit nebo se starat o své psychické zdraví. K dosažení nejlepších výsledků musíte nejdřív poznat sami sebe. Svou osobnost, vzorce chování a vztah, jaký k penězům máte.

Jak investuje váš typ osobnosti?

Pro zjednodušení a lepší představu jsme vytvořili sedm charakteristik, typický pro daný postoj k majetku. Pochybovač nevěří systému a dává přednost investicím, na které si může sáhnout (zlato, byty). Pro Kapitalistu je receptem na štěstí vydělat co nejvíc peněz. Shromažďovač má rád svůj majetek hezky pohromadě, korunku ke korunce. Oproti tomu Gambler riskuje a investoval by i úspory svých dětí. Rozhazovač miluje nová auta, domy a drahé dovolené. Často o svém rozpočtu nemá nejmenší tušení. Podobně je na tom i Nakupovač, jen s tím rozdílem, že s pořizováním věcí má spojenou pozitivní emoci, která často hraničí se závislostí. Poslední je Pštros, který před vším strká hlavu do písku. Dělá „jako že nic“, o nic se nestará, nemá zájem zjišťovat další informace.

A který typ jste vy? Nebo máte od všeho kousek?

Co dalšího v podcastu uslyšíte:

  • Proč je důležité poznat sám sebe.
  • Na jaké otázky se ptát.
  • Podrobně si představíme jednotlivé charakteristiky a jak každá z nich investuje.
  • Pokusíme se rozklíčovat, kde je překážka a ukážeme si, co nejlépe pomůže.
  • Vysvětlíme, jak si vytvořit tzv. “gambling rezervu” a komu se bude zaručeně hodit.
  • A mnoho dalšího.

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik