Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Dominik Stroukal – Moje investiční strategie je klidné spaní

Kolik znáte studentů ekonomie, kteří se po skončení školy ekonomií skutečně živí? Jedním takovým je sympatický Dominik Stroukal, hlavní ekonom finanční skupiny Roklen a odborník na kryptoměny. Je šéfredaktorem časopisu Trade-off, uvádí vlastní pořad „Kdo to platí?“ na Mall.tv, vydal několik knih o Bitcoinu a v neposlední řadě vyučuje na VŠ CEVRO institut. Pokud chcete vědět, jak si ekonom hlídá své finance, neváhejte a zaposlouchejte se do příjemného rozhovoru s Dominikem.

K ekonomii ho přivedla zvědavost

Dominik Stroukal chtěl přijít na kloub chodu celého světa, ale čím víc se dozvídal, tím více zjišťoval, jak je těžké všemu rozumět. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou a mediální studia na Univerzitě Karlově. Dnes s úsměvem vzpomíná, jak za své první Bitcoiny chodil s kamarády pít do baru na Náplavku. V současné době už finanční strategii této kryptoměny bere zodpovědněji. Dokonce má pravidlo, že kdekoli potká bankomat na Bitcoiny, vloží do něj tu největší bankovku, kterou u sebe zrovna má.

Dominik Stroukal: Klidné spaní? Nemyslet na peníze

Už jako malý si Dominik rád schovával peníze a snažil se na ně rychle zapomenout. Těšilo ho překvapení, když po letech na něj třeba z knihy vypadla stokoruna. Tato posedlost mu zůstala do dneška a zrovna bitcoinový účet je jeden z těch, na kterém graf výnosů kontroluje jen ročně. 

Co uslyšíte v podcastu?

  • jak funguje ekonomický svět
  • co má podle Dominika Stroukala společná spartakiáda s centrálním plánováním
  • proč ekonomové včas nepředvídají finanční krizi
  • jak ekonomické poznatky aplikuje sám na sobě
  • jaké má Dominik srdcové výdaje
  • jakým způsobem má rozložené své portfolio
  • a mnoho dalšího

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik