25 března

Jiří Welsch: Investování a hodnotě peněz jsem se učil celou svou kariéru v NBA

To, že někdo vydělá hodně peněz, ještě neznamená, že s nimi umí zacházet. O tom by mohla vyprávět většina vrcholových sportovců. V prvními velkými úspěchy přijdou zajímavé klubové odměny, reklamní spolupráce, a také jiný životní styl plný luxusních věcí, nejmodernějších technologických vymožeností, zahraničních dovolených apod. Člověk snadno podlehne materiálnu a zapomene, že sportovní život trvá jen krátce. Stačí jedno zranění a z milionových příjmů jsou milionové dluhy. Jiří Welsch, český nejúspěšnější basketbalista, patří právě k menšině, která o penězích přemýšlí. Zeptali jsme se ho, jak se o ně stará, do čeho investuje, a která investice se nepovedla.

More...

Sport a peníze

Jiří Welsch přijal naše pozvání a velmi otevřeně nám povyprávěl, jak to je ve světě sportu s financemi. Jirka je náš nejúspěšnější basketbalista, který zářil i v americké NBA. Vydělal si dost peněz, které na rozdíl od svých sportovních kolegů nerozházel. Ale uznává, že velkým nebezpečím pro mladé a talentované sportovce je bublina, která se okolo nich na cestě za snem vytvoří.

Peníze a jejich význam

Jirka skvěle zhodnotil, jak se mu měnil přístup k penězům, a co pro něho znamenaly. Teď po skončení profesionální sportovní kariéry má na ně i maličko jiný pohled. A nezapomíná ani investovat do sebe.

Ve videu dále uvidíte:

  • jaké cenné rady o penězích Jirka dostal
  • jak přemýšlet o výdajích
  • začátky investic do nemovitostí
  • kdo mu pomáhá se starat o finance a investice
  • investiční fuckupy
  • finanční gramotnost a děti
  • jak investovat, když neradi riskujete

Pokud vás zajímá, jak na téma peníze a přístup k nim pohlíží jeden z koučů několika úspěšných sportovců Jan Mühlfeit, doporučujeme si poslechnout podcast Jan Mühlfeit: Propojte peníze se smyslem svého života.

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy: 

Nemůžete se sledovat video? Naše podcasty můžete pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Jiří Welsch
jiří welsch

Štítky


Mohlo by vás také zajímat: