Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Jiří Welsch: Investování a hodnotě peněz jsem se učil celou svou kariéru v NBA

To, že někdo vydělá hodně peněz, ještě neznamená, že s nimi umí zacházet. O tom by mohla vyprávět většina vrcholových sportovců. V prvními velkými úspěchy přijdou zajímavé klubové odměny, reklamní spolupráce, a také jiný životní styl plný luxusních věcí, nejmodernějších technologických vymožeností, zahraničních dovolených apod. Člověk snadno podlehne materiálnu a zapomene, že sportovní život trvá jen krátce. Stačí jedno zranění a z milionových příjmů jsou milionové dluhy. Jiří Welch, český nejúspěšnější basketbalista, patří právě k menšině, která o penězích přemýšlí. Zeptali jsme se ho, jak se o ně stará, do čeho investuje, a která investice se nepovedla.

Sport a peníze

Jiří Welsch přijal naše pozvání a velmi otevřeně nám povyprávěl, jak to je ve světě sportu s financemi. Jirka je náš nejúspěšnější basketbalista, který zářil i v americké NBA. Vydělal si dost peněz, které narozdíl od svých sprotovních kolegů nerozházel. Ale uznává, že velkým nebezpečním pro mladé a talentované sprotovce je bublina, která se okolo nich na cestě za snem vytvoří.

Peníze a jejich význam

Jirka skvěle zhodnotil, jak se mu měnil přístup k penězům, a co pro něho znamenaly. Teď po skončení profesionální sportovní kariéry má na ně i maličko jiný pohled. A nezapomíná ani investovat do sebe.

Ve videu dále uvidíte:

  • jaké cenné rady o penězích Jirka dostal
  • jak přemýšlet o výdajích
  • začátky investic do nemovitostí
  • kdo mu pomáhá se starat o finance a investice
  • investiční fuckupy
  • finanční gramotnost a děti
  • jak investovat, když neradi riskujete

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik