Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Martin Hausenblas: V Čechách se úspěch ani neúspěch nepromíjí. Měli byste jen proplouvat a pak v klidu umřít!

Jak často potkáte někoho, kdo s úsměvem vypráví o tom, že zkrachoval a dokáže bez emocí říct, že je vlastně rád? A že ho ta zkušenost posunula dál? My tady pro vás přesně takového úžasného člověka máme. Jmenuje se Martin Hausenblas a je zakladatelem společnosti Adler a Liftago. Pojďte si poslechnout, jak to má s penězi a do čeho nejraději investuje…

Na začátku byl krach

I přes těžší začátky je Martin Hausenblas zdatný podnikatel. Přesto, že během svého působení ve společnosti Herbalife zkrachoval a skončil s 400 tisícovým dluhem, dokázal vybudovat velmi úspěšnou společnost s reklamním textilem. Ani tady ale neměl na růžích ustláno. Nejdřív mu jeho nejlepší přátelé, se kterými ve firmě pracoval, ukradli nápad a část klíčových zaměstnanců, pak se zase musel učit delegovat a nevěnovat se mikromanagementu, ale stát se leadrem. Což není lehké, když je firma jako vaše dítě…

Martin Hausenblas: Důležité je nelpět

To se Martin naučil už v dětství. Chodil na karate a tam si přičichl k buddhismu. Jeho součástí je také nauka o tom, jak nelpět na materiálních věcech. Možná i právě proto se ve svých charitativních aktivitách zaměřuje na investice od vzdělání.

Co uslyšíte v podcastu:

  • první krach, bankrot a nová cesta
  • jak se podniká v několika zemích zároveň
  • na co si dávat pozor při vedení firmy
  • jak Martin investuje, do čeho a jaké má výsledky
  • jak pracuje s osobními financemi a co je princip tří účtů
  • jaký má přístup k charitě
  • a mnoho dalšího

Pokud se vám povídání líbilo, můžete pokračovat v poslechu dalších podcastů. Radim Passer: Dlouhodobost je klíčová, pokud má mít život smyslTomáš Raška: Ovládnutí ega zlepší osobní finance nebo Janka Chudlíková: O penězích, vizi, chybách a seberozvoji.

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik