Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Omar Koleilat: Chcete růst? Najměte si profíky, i když jim dáte víc peněz než sobě

Zakladatel firmy Crestyl a jeden z velkých odborníků na investice do nemovitostí, Omar Koleilat, je navzdory svým úspěchům skromný člověk. Začátky nejsou lehké a i Omar na ně vzpomíná s trochou nostalgie. Navíc nám prozradí i aktuální informace o trhnu s nemovitostmi a podělí se i o svůj příspup k investicím.

Omar Koleilat a Crestyl

Omar Koleilat vybudoval s partnery firmu Crestyl, která má jen v rezidenčním podílu trhu obrat okolo dvou miliard eur, spolupracuje na projektu s GE Real Estate  za 500 milionů eur a v přípravě je i další projekt  na Václavském náměstí, Savarin, s obratem 300 milionů eur.

Kapitál je kyslík

Omar firmu vybudoval z nuly a má zajímavý názor na soukromé a podnikatelské peníze. Tvrdí: „Když člověk začíná budovat společnost, tak kapitál je kyslíkem pro růst firmy. A když bude ten kyslík z firmy čerpat pro sebe, tak ten růst nebude takový.”

Investice do nemovitostí

Omar se přiznává, že nic jiného než reality ho moc nebaví. Ani si v ničem není tak jistý, aby mohl s klidným srdcem investovat. Říká, že je důležité finance diverzifikovat, hlavně v případě rodiny, ale zároveň upřímně dodává: „Já to teoreticky vím, ale prakticky mám nainvestováno jen do nemovitostí. Celkem 98 % mých volných financí je právě v nich. Ale rozhoupávám se, zvlášť protože mám rodinu.”

Ve videu ještě uvidíte: 

  • Do čeho ve firmě investovat, aby rostla
  • Prodej akcií, který dopadl dobře, ale vlastně se moc nepovedl
  • Finanční gramotnost u vlastních dětí
  • Jak vypadá trh s nemovitostmi v Čechách
  • Porovnání cen nemovitostí v Praze a ve velkých městech Evropy
  • Důvody, proč jsou ceny bytů v Praze tak vysoké
  • Jak motivovat zaměstnance ve firmě

Pokud se zajímáte o investování do nemovitostí víc, doporučujeme přemýšlet o tzv. investiční hypotéce. Petra a Marek nám v jednom z podcastů prozradili, jak tento záměr chtějí uvést do praxe. Poslechnout si ho můžete v blogu: Petra a Marek: Investiční hypotéka navzdory názoru okolí.

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik