26 dubna

Omar Koleilat: Chcete růst? Najměte si profíky, i když jim dáte víc peněz než sobě

Zakladatel firmy Crestyl a jeden z velkých odborníků na investice do nemovitostí, Omar Koleilat, je navzdory svým úspěchům skromný člověk. Začátky nejsou lehké a i Omar na ně vzpomíná s trochou nostalgie. Navíc nám prozradí i aktuální informace o trhnu s nemovitostmi a podělí se i o svůj příspup k investicím.

More...

Omar Koleilat a Crestyl

Omar Koleilat vybudoval s partnery firmu Crestyl, která má jen v rezidenčním podílu trhu obrat okolo dvou miliard eur, spolupracuje na projektu s GE Real Estate  za 500 milionů eur a v přípravě je i další projekt  na Václavském náměstí, Savarin, s obratem 300 milionů eur.

Kapitál je kyslík

Omar firmu vybudoval z nuly a má zajímavý názor na soukromé a podnikatelské peníze. Tvrdí: „Když člověk začíná budovat společnost, tak kapitál je kyslíkem pro růst firmy. A když bude ten kyslík z firmy čerpat pro sebe, tak ten růst nebude takový."

Investice do nemovitostí

Omar se přiznává, že nic jiného než reality ho moc nebaví. Ani si v ničem není tak jistý, aby mohl s klidným srdcem investovat. Říká, že je důležité finance diverzifikovat, hlavně v případě rodiny, ale zároveň upřímně dodává: „Já to teoreticky vím, ale prakticky mám nainvestováno jen do nemovitostí. Celkem 98 % mých volných financí je právě v nich. Ale rozhoupávám se, zvlášť protože mám rodinu."

Ve videu ještě uvidíte:

  1. Do čeho ve firmě investovat, aby rostla?
  2. Prodej akcií, který dopadl dobře, ale vlastně se moc nepovedl
  3. Finanční gramotnost u vlastních dětí
  4. Jak vypadá trh s nemovitostmi v Čechách
  5. Porovnání cen nemovitostí v Praze a ve velkých městech Evropy
  6. Důvody, proč jsou ceny bytů v Praze tak vysoké
  7. Jak motivovat zaměstnance ve firmě

Nejste si jisti, že se umíte o své peníze postarat? Chcete vědět, jak a kam investovat, abyste si připravili zajímavý pasívní příjem nebo pohodový důchod? Vyzkoušejte FIRE TEST.

Nemůžete se sledovat video? Naše podcasty můžete pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:


Štítky


Mohlo by vás také zajímat:

Matúš Kuchálik: Lucka nebo Marek? Peníze, čas, štěstí

Matúš Kuchálik: Rizika v investování? Počítejte s nimi!

Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům

angle-double-right
angle-double-left