10 prosince

Petr Mára: Tvrdě pracuji a dovolím si utrácet

Dnes do našeho podcastu přijal pozvání úspěšný youtuber Petr Mára. Je to také nadšený applista a trenér jablečných dovedností. Říká o sobě, že je technický evangelista a vídat ho můžete na konferencích po světě nebo třeba v sousední firmě, kde pomáhá také s time managementem. Jaký má ale přístup k investicím a penězům vůbec a připravuje se nějak finančně na důchod? Pusťte si náš podcast...

More...

Kdo je Petr Mára?

Petr Mára dříve dělal weby, pak ale podlehl kouzlu Applu a progresivního myšlení Steva Jobse, a tím se mu začal měnit život. Díky svému zájmu začal přispívat do technického časopisu a postupně se i díky certifikátům stal předním odborníkem na Apple u nás. Je také velkým fanouškem metody GTD – Getting things done, která mu pomáhá stíhat tuny úkolů. A protože se mu to daří, díky školením ji úspěšně pomáhá rozšiřovat dál do firem.

Už jako malý věděl, jak na to

Jako malý chlapec Petr nedostával vše, o co si řekl, a tak se naučil, vydělat si na to, co potřebuje. Například, toužil po francouzském komiksovém časopisu PIF, a aby si na něj vydělal, fotil na televizi šmouly, fotografie zalaminoval a prodával je ve třídě. Dokázal si tak vydělat i stovku týdně!
Tvrdí o sobě, že je příšerně typický investor. Místo vyčkávání, okamžitě akcie prodává, jakmile zaslechne, že hodnota firmy klesá. Oblíbil si ale těžbu bitcoinů...

Co uslyšíte v podcastu:

  • Jak vnímá Petr Mára peníze a ovlivnilo ho dětství a rozhodnutí, která viděl u rodičů?
  • Jaké má srdcové výdaje? (zeptáme se i na nejhorší výdaj, za který kdy utratil peníze)
  • Má finanční bilanci?
  • Lituje nějakých výdajů?
  • Využívá na sledování výdajů aplikace? (jako pravý geek jich musí vysypat z rukávu desítky...nebo?)
  • Jak vidí situaci s ekonomickou krizí a myslí si, že se blíží?
  • Kdyby se mohl vrátit v čase a teď by dostudoval, začal by ihned pracovat, nebo by měl v plánu něco jiného?
  • Zoombie ekonomika a Bitcoiny - co to je a co mají společného?
  • Kam vkládá svou energii a jak přemýšlí o svých aktivitách?

Jste nedočkavý jako Petr a své investice při každém propadu prodáváte? V takovém případě si určitě poslechněte podcast: Matúš Kuchálik: Rizika v investování? Počítejte s nimi! Pokles akcií není totiž to jediné riziko, se kterým se při investování můžete setkat.

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Petr Mára na Spotify
Petr Mára na Apple

Štítky


Mohlo by vás také zajímat: