Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Radim Pařík: Jak si vyjednat vyšší plat?

„Do vyjednávání strach nepatří“, říká hned v úvodu dnešní host Radim Pařík. Během své dlouholeté praxe se mu podařilo vyjednat smlouvy s velkými hráči na trhu za několik desítek miliard. Kdo jiný by nám tedy měl poradit, jak si říct o vyšší plat? A aby nezůstalo jen u suché teorie, uslyšíte i praktickou ukázku, jak na to.

Hned na začátek máme pro vás skvělou zprávu. Všichni jme výborní vyjednavači! Pokud nevěříte, vzpomeňte si, v jakých situacích jste museli hledat řešení, která budou vyhovovat vám i ostatním. Ve školce, ve škole, v práci nebo s kamarády. Vyjednáváme celý život, ale abychom v tom byli opravdu dobří, je důležité trénovat se držet několika pravidel.

Zjisti, co opravdu chceš, zbav se strachu a informuj se

Nejprve si ujasněte, co opravdu chcete. Pak si obstarejte potřebné informace. Ty jsou v dnešní době opravdu velmi vzácná komodita. Naučte se je získávat a užitečně s nimi nakládat. Dále pracujte se svým strachem. Zkuste se ho zbavit po malých krůčcích, trénujte a posouvejte své hranice. Lehce se to řekne, ale jde to? Určitě! Radim vám prozradí několik příkladů, které hravě zvládnete i doma. Připravte si mobilní telefon, někoho, kdo vám pomůže a trénink může začít.

Jak si vyjednat vyšší plat?

K čemu pouhá teorie? Pojďme si společně poslechnout praktickou ukázku, jak přesvědčit manažera, aby nám přidal. Kde děláme nejčastější chyby, čeho se vyvarovat, a naopak co je dobré zmínit? To ukáže Matúš Kuchálik a Radim Pařík.

Co dalšího v podcastu uslyšíte:

  • Především uvidíte a uslyšíte praktickou ukázku, jak si vyjednat vyšší plat.
  • Několik pravidel, která jsou klíčová pro vyjednávání.
  • Dozvíte se jak nejlépe získat informace a kde děláme největší chyby.
  • Proč do vyjednávání ego nepatří.
  • Co znamená „cílové pole“, proč je dobré ho znát a jak si ho stanovit.
  • Jak probíhá vyjednávání on-line. Na co je důležité myslet a čemu se vyvarovat.
  • Proč dobrý vyjednavač není dobrý obchodník.
  • Jaké má Radim zkušenosti s investováním a proč mu na zdi nevisí Picasso.
  • A mnoho dalšího…

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik