Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Matúš Kuchálik: Jak si užít cestování bez výčitek z utrácení

Těm z vás, kteří sledují naše sociální sítě určitě neušlo, že Matúš trávil svou dovolenou ve Švédsku. A právě jedna příhoda ze stockholmské pizzerie ho inspirovala k dnešnímu podcastu na téma cestování bez zbytečných výčitek z utrácení.

Cestování – jedna z největších jednorázových položek za rok

Pro mnohé z nás je poznávání nových zemí a kultur tou největší srdcovkou. Trávíme čas se svými přáteli, rodinou nebo partnerem (partnerkou), upevňujeme si sociální status. Pro někoho je cestování způsob seberealizace, Cíleně pocitem nezávislosti, objevování jiných kultur a úhlů pohledu formuje svou osobnost. Pochopitelně se najdou i tací, kteří za žádnou cenu nechtějí o nic přijít a FOMO je do určité míry silnější než oni sami.

Jenže všechny tyto emoce, touhy a osobní růst pochopitelně stojí peníze. Někdy si na dovolené ledasco odpustíme, jen abychom ušetřili. Jindy naopak pořádně saháme do rezerv. Pak se může stát, že po návratu domů se nás při pohledu na stav účtu zmocní výčitkyVěříte, že se jim dá předejít?

Co dalšího v podcastu uslyšíte:

  • Historku ze stockholmské restaurace.
  • Hlavní odpovědi na otázku, co pro nás cestování znamená a jaký mají vliv na naše utrácení.
  • Jak nad utrácením na dovolené přemýšlíme?
  • Proč máme následné výčitky z utrácení?
  • Co by mělo být tím prvním krokem, abychom výčitkám předešli?
  • Jak velkou část ročního příjmu si na cestování odložit?

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik