Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Matúš Kuchálik: Ve třiceti s nulou na účtu

Možná i vy patříte do generace mileniálů, kteří si do teď užívali své těžce vydělané peníze a najednou zjistili, že v oblasti tvoření rezerv a investování zaspali. Nevěšte hlavu! Nejste jediný a není na tom nic špatného. Pro všechny, kteří se v tomto směru cítí pozadu, poslechněte si náš dnešní podcast.

Pocit svobody a nezávislosti

Každý jsme se s tím během života někdy setkal. Po dlouhých studiích a omezování přijde výplata, díky které už nemusíme koukat na každou korunu. Se stejnou zkušeností se nám v minulém podcastu svěřil i Marian Jelínek, se kterým po přechodu do zahraničí zamával nezvykle velký plat.

A proč se nám to děje? Je to prosté. Nejednou získáme pocit nezávislosti, moci a možnost utrácet kdykoli a za cokoli chceme. Peníze „lítají komínem“ a na šetření a investování myšlenky rozhodně nepřichází. Za takovou zkušenost není třeba se stydět ani mít výčitky. Většina z nás ji zkrátka potřebuje. Jenže jakmile přijde uvědomění, je nutné zjistit, co dál.

Proč náhle vzniká zájem o investování?

V určité fázi našeho života si uvědomíme, že je načase co nejrychleji naskočit do toho rozjetého vlaku a začít se chovat k penězům zodpovědně. Může nás motivovat strach z toho, že o něco přicházíme, touha po úplné nezávislosti, potřeba splacení hypotéky nebo nás něco či někdo svými úspěchy inspiruje. V tento moment máme naplněny všechny základní finanční potřeby. Pro lepší pochopení jsme pro vás vytvořili „Maslowu pyramidu finančních potřeb“, kterou vysvětlujeme jak v dnešním podcastu, tak v příspěvku na našem Instagramu.

Co dalšího v podcastu uslyšíte:

  • Proč se nemusíme stydět za nulu na účtu.
  • Kde se můžeme inspirovat v oblasti investování.
  • Vysvětlíme si Maslowu finanční pyramidu.
  • Jak jsou na tom mileniálové s financemi.
  • Kdy je možné začít tvořit finanční rezervy.
  • A mnoho dalšího.

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik