Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Jak pracovat s penězi? Zkuste to jako sportovci

Když se zeptáte důchodců na finance, povědí vám, že litují, že s nimi nepracovali. Že jim nikdo pořádně neřekl jak. Bohužel, situace se vlastně nezměnila. Ani v současnosti se společnost neučí, jak se starat o své finance, ve školách a na kurzech se většinou lektoři věnují firemním financím a investicím. Jak se tedy starat o osobní finance? Inspirací se nám tentokrát stanou sportovci.

Sportovci, finance a vzorce chování

Ano, víme, že jsou aktivní jen několik let, vydělají daleko více peněz v krátkém čase, na druhou stranu málokdo z nich s penězi pracovat opravdu umí a také se umí vzepřít lákadlům, které ho na cestě úspěchu čekají. Na jejich přístupu jsou ale krásně vidět vzorce, podle kterých žijeme i my v běžném životě a také následky našich rozhodnutí.

Co v podcastu uslyšíte?

  • jaká je nejdůležitější životní investice
  • jak nejčastěji sportovci pracují se svými penězi
  • jakým způsobem přemýšlet o financích a proč si dělat rezervu
  • jak si rozdělit příjmy
  • jak začít investovat s malou částkou
  • praktické srovnání, jak to dopadne s financemi, když šetříme nebo investujeme 

Pokud se chcete inspirovat skutečným příběhem úspěšného sportovce poslechněte si podcast Jiří Welsch: Investování a hodnotě peněz jsem se učil celou svou kariéru v NBA

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik