6 června

Petr Šimčák: Nový trend – ESG investice

V posledních letech se řada investorů nezajímá pouze o výnosy ze svých investic, ale začínají zohledňovat i jejich vliv na naši populaci - dopad na životní prostředí, zdraví, přístup ke svým zaměstnancům. Tyto, ale i další aspekty zohledňují tzv. ESG investice. Podle jakých faktorů se jednotlivé firmy hodnotí? A které fondy si na tom podle Petra Šimčáka stojí nejlíp?

More...

Po čase jsme v našem podcastu opět přivítali odborníka na investování Petra Šimčáka. Dnes si společně představíme nový směr, kterým se současný trh začíná ubírat. Říká se mu ESG investice. Je to zkratka anglických slov Environmental (enviromentální – jak firma pracuje s odpadem, energií, emisemi, jaký má vliv na životní prostředí atd), Social (sociální – jaký má přístup k zaměstnancům, k lidským právům atd) a Governance (provoz společnosti – daně, etika, firemní politika, vztah k akcionářům atd.).

Pokud bychom to vzali do důsledku, primárně nás nebude zajímat, co firmy dělají, ale JAK. Jinými slovy, zda se chovají zodpovědně. Stejně jako děti ve škole, jsou tyto firmy „známkované“ písmenky A – G. Investor je podle ESG skóre posoudí, vyberete ty s nejvyšší známkou a může investovat. Pokud vám je tento přístup sympatický a chcete se dozvědět víc, Petr Šimčák v podcastu vše vysvětlí.

Co v podcastu uslyšíte?

  • Petr Šimčák vysvětlí, co ESG investice znamenají.
  • Ukážeme si ideální ESG portfolio.
  • Jak jsou na tom těžaři kovů, ropy s ESG hodnocením.
  • Jaké nejčastější mýty okolo ESG investic kolují.
  • Porovnáme společnosti s a bez ESG hodnocení.
  • Petr prozradí ESG fondy, které by doporučil do portfolia zařadit.
  • Jak zhodnocují peníze bohatí lidé?
  • a mnoho dalšího.

Pokud si chcete připomenout minulý rozhovor s Petrem, najdete ho zde Petr Šimčák: Jak na osobní finance v době krize.

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

esg investice
esg investice

Štítky


Mohlo by vás také zajímat: