Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Čeněk Stýblo: V investování jsem zažil všechny emoce

Už jako malý byl Čeněk Stýblo spořivý a sourozenci si k němu chodili půjčovat peníze. S prvním vydělaným milionem zainvestoval do nákupu akcií a dnes známý youtuber ze všeho nejvíc fandí Bitcoinu. Z jakého důvodu propadl kryptoměnám a proč věří, že budou nadále růst?

Čeněk Stýblo je jeden z dvojce známých ViralBrothers. Jejich Debilní kecy zaplavily český YouTube a když jim byl tuzemský trh malý, prorazili s virálními videi do zahraničí. Začali točit v době, kdy streamovací kanály byly ještě v plenkách a nikdo si v té době nedokázal představit, že by se tím dalo vydělávat. A dalo! S nárůstem sledujících stoupala jejich sláva a pochopitelně i suma na účtu.

Čeněk Stýblo: S vyššími příjmy rostla má psychická pohoda

Už při prvním milionu se začal Čeněk zajímat o investování a o to, jak nejlépe vydělané peníze ještě víc zhodnotit. Začal se sám vzdělávat a podle návodu v chytrých knihách nakoupil akcie svých oblíbených a používaných značek, jakými jsou Facebook nebo Starbucks. Ale hned při sebemenší krizi podlehl tlaku a prodal je. Dnes už akcie nevlastní, ale je skutečným nadšencem Bitcoinu, podobně jako Daniel Stroukal, který byl také naším hostem.

V poslední době je Čeněk hlavně podnikatel a dá se říct i vizionář. Jeho dokumentární podnikatelská reality show „Miliony nebo bankrot“ mapuje cestu začínající firmy, která má jen dvě možnosti, jak její výsledek dopadne. Sledujte ji i vy a nechte se inspirovat, jako už několik začínajících podnikatelů.

Co dalšího v podcastu uslyšíte:

  • Jaká byla cesta k úspěchu dvojce ViralBrothers?
  • V čem ho ovlivnil první vydělaný milion?
  • Které knihy a filmy Čeňka nakoply k investování?
  • Jak vypadá jeho současné investiční portfolio?
  • Kterou částku byl ochotný vložit do začátku svého podnikání a proč? 
  • Co považuje za svou nejlepší a nejhorší investici?
  • Jakým projektům se momentálně věnuje a proč se vyplatí investovat do lidí?

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik