Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Markéta Gajdošová: Jak na zdravou stravu a finance?

V dnešním díle propojíme finance a zdravé stravování. I když se na první pohled může zdát, že to jsou dvě zcela odlišné oblasti, v mnoha směrech se podobají. Výživová poradkyně Markéta Gajdošová si je jistá, že výživa je pro nás jedna z největších investic. Jaké kolují předsudky v oblasti zdravého životního stylu a jak vytrvat?

Poznej sám sebe, nastav si cíle a vytrvej.

Předsudky se ve zdravém stravování objevují stejně jako v investování. Zkušenosti výživářky Markéty Gajdošové ukazují na to, že když se řekne zdravé stravování, lidé si hned představí redukční diety a omezování se v jídle. Přitom právě toto je mnohdy největší chyba. Aby tělo správně pracovalo, musí být dostatečně vyživené. Proto není nejvyšší priorita počítat kalorie, ale naučit se vnímat své tělo. 

Markéta Gajdošová: Výživa je pro nás jedna z největších investic

Dalším přešlapem je naskočit na jakoukoli aktuální moderní vlnu nejrůznějších výživových směrů. Nepřipomíná vám to něco? Ano, přesně takové momenty zažíváme často i v oblasti financí. Podléháme módním trendům a máme strach, že nám uteče ten nejlepší výnos

Abychom dosáhli našeho cíle (a je jedno, jestli se jedná o shození několika kil nebo zajistit si rentu na stáří), je potřebná motivace. Markéta Gajdošová se vždy chce dopracovat k tomu primárnímu, který vás právě k výživáři zavede. 

Co dalšího v podcastu uslyšíte:

  • Jaké jsou předsudky ve zdravém stravování?
  • Je důležité sledovat kalorický příjem?
  • Který výživový směr je ten nejlepší?
  • Co znamená “poslouchej své tělo”?
  • Jak Markéta Gajdošová pracuje s metodou S.M.A.R.T.?
  • Do kterých srdcovek investuje?
  • Co mají zdravý životní styl a investování společného?
  • A mnoho dalšího. 

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik