Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Vendula Pizingerová: V horách je vám kabelka Dior k ničemu

Vendula Pizingerová je zakladatelka nadačního fondu Kapka Naděje a v současné době i známá influencerka. V důsledku všech životních událostí, které si prožila, se ji postupně význam a hodnota peněz změnily. Prošla si obdobím, kdy utrácela za nejdražší kabelky, ale také chvílemi, kdy na účtu neměla vůbec nic.

Vendula Pizingerová: „Hodnota peněz se vám během života změní.“

I když za dob Venduly dětství se žádná finanční osvěta nešířila, od rodičů se naučila, že se nemá spoléhat na to, že ji manžel uživí a do jisté míry být soběstačná. Celý život pracovala, měla svůj příjem a v prvním manželství se dostala do situace, kdy ji muž skutečně živil. Vzhledem k jeho vysokým příjmům​ si mohla dovolit víc utrácet, ale za cenu toho, že ho o peníze musí požádat. A říkat si o peníze ji vždycky dělalo potíže.

Už v rozhovoru se Sami Wunder jsme si povídali o tom, jak obtížné je v partnerství mluvit o penězích a potvrdila nám to i Vendula. O tom, ​do jaké míry dokážou peníze udělat neplechu i mezi kamarády ​se přesvědčila na vlastní kůži. Když svým známým půjčila jistý obnos a protože si „neumí říkat o peníze“, trvalo velmi dlouho, než jí je vrátili zpět.

Vendula Pizingerová: „Když jste v horách a nemáte vodu, je vám kabelka Dior k ničemu.“

Vzhledem k tomu, čím vším si Vendula prošla, uvědomuje si, že hodnota peněz se během života i v různých situacích mění. Protože jak říká: „Když jste v horách a nemáte vodu, je vám kabelka Dior k ničemu“. Společně s manželem milují cestování a připadá na něj největší položka z rodinného rozpočtu. Také investují do nemovitostí a Vendula vidí hodnotu i v uměleckých dílech.

Co dalšího v podcastu uslyšíte:

  • Co pro Vendulu znamenají peníze.
  • Za co jako malá utrácela své naspořené ​kapesné.
  • Kdy zažívala nejhorší situaci v oblasti financí.
  • Jaká byla její nejhorší investice.
  • Rozebrali jsme i téma „děti a vztah k penězům“.
  • Jak se zabezpečuje na důchod.
  • Co obnáší práce pro Kapku Naděje a jak se za posledních dvacet let změnil postoj sponzorů.
  • Naťukli jsme instagramové spolupráce.
  • A mnoho dalšího.

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik