Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Zuzka a Honza: Investujeme jinak, ale v utrácení máme jasno

Dnes si představíme Zuzku a Honzu, známé pod projektem Taste of Prague, z trochu jiného soudku.  A to z toho finančního. Přesto, že oba mají rozdílný pohled na investování a každý svůj vlastní účet, v utrácení se shodnou – nekupují si nefunkční luxus.

Taste of Prague je produkt, který tu Zuzce a Honzovi chyběl

Když Zuzka odešla z korporátu, věděla, že chce dělat něco s jídlem. A protože s Honzou hodně cestovali, spojili obě tyto záliby a vznikl Taste of Prague. Vychytali pravý čas. Byli bez závazků, a navíc Honza měl dostatek finančních prostředků Zuzky nápad podpořit.

Je až k neuvěření, do jaké míry je náš vztah k penězům ovlivněný rodinou. A nejinak tomu bylo i u páru z Taste of Prague. Od svých rodičů si odnesli dobré, ale také dost odstrašující zkušenosti. O to víc nás zajímalo, jaké jsou typy osobností ve světě financí. Pokud jste náš dřívější podcast ještě neslyšeli, najdete ho pod názvem Matúš Kuchálik: Jak investuje gambler, nakupovač a pštros.

Zuzka a Honza mají rozdílné strategie v investování

Už v několika podcastech jsme řešili, jak najít s partnerem společnou řeč ohledně financí i investic. Je jasné, že ne vždy se oba jednoznačně shodnou, stejně jako právě Zuzka s Honzou. Honza díky jeho špatné zkušenosti s akciemi je v investování opatrný a přiznává, že má rád nad penězi kontrolu. Proto je raději vkládá do vlastního podnikání. Zuzka je naopak trochu gambler, který se nebojí jít do mírného rizika. I přes tento zdánlivý nesoulad jsou v tom hlavním zajedno. Nechtějí utrácet za nefunkční luxus, jakým je pro ně například balená voda.

Co dalšího v podcastu uslyšíte:

  • Jak vznikl projekt Taste of Prague.
  • Proč se Zuzka nebojí, že by mohla být bez peněz.
  • Jaké jsou jejich srdcovky a kolik procent z rozpočtu utratí za jídlo a cestování.
  • Co pro Zuzku a Honzu znamenají peníze a jaký k nim mají vztah.
  • Jaké finanční zkušenosti jim předali rodiče a proč si myslí, že by se finanční gramotnost měla učit už na školách.
  • Jak zvládli kovidový rok, kdy bylo vše zavřené a jejich podnikání bylo hodně omezené.
  • Co pro ně znamená finanční nezávislost.
  • Proč je dobré pochopit mentální účetnictví
  • Jak svého syna učí pracovat s penězi.
  • A mnoho dalšího.

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik