Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Alan Pock: Vyplatí se ještě investovat do bytů?

Přemýšlíte, kam se dnes vyplatí své peníze investovat? Alan Pock nám v podcastu prozradí, jestli právě nemovitosti jsou tou správnou volbou.

Alan Pock je spoluzakladatel investiční platformy do nemovitostíInvestown.cz. Projekt původně začínal s nájemným bydlením, které generovalo velké výnosy, ale v současné době se to nevyplácí. Proto ve firmě přehodnotili model a začali podporovat rekonstrukce a renovace zajímavých objektů. Alan připouští, že vlivem růstu inflace se může trh s nemovitostmi mírně ochladit, ale příliš nevěří, že by se mohl úplně zhroutit.

Nájemní bydlení – Ano, nebo ne?

Protože Investown.cz se původně zabýval nájemním bydlení, tedy pronajímali nemovitosti jednotlivým osobám, Alan ze zkušenosti ví, jak je to náročné. V rozhovoru přiblížil, co všechno to obnáší – od vybrání vhodného nájemce, přes neustálou péči o něj, sepisování smluv a výpovědí. Nyní se na ně obrací spousta klientů, kteří měli vlastní nájemní nemovitost, ale když zjistili, kolik to vyžaduje práce a času, začali od toho upouštět. Buď nájmy někomu svěřili, nebo nemovitosti prodali a peníze investovali.

Rozjetá vlna jménem kryptoměna

Alan Pock se minulý rok rozhodl zainvestovat do kryptoměny. Přečetl si titulek v novinách, a aby mu neunikla ta nejlepší příležitost, měnu nakoupil. Přesně potvrdil naše tvrzení, které jsme zmiňovali v podcastu Je správný čas na hypotéku a investování?Že naskočit na rozjetou vlnu nemá smysl a s největší pravděpodobností vás smete. Prožil si klasické FOMO a nechtěl zmeškat tu nejlepší příležitost. Šel do toho s tím, že o peníze může přijít (a také přišel).

Podobně jako v byznyse, má Alan přehled i o svých rodinných financích. Důvodem není to, aby s manželkou zjistili, kolik utrácí, ale především kolik jim na účtu zbylo a podle toho se rozhodují, kam peníze investují. Tvrdí, že i obyčejný spořící účet je lepší než nic.

Co dalšího v podcastu uslyšíte:

  • Má smysl investovat do nemovitostí?
  • Jaké projekty jsou v dnešní době pro Investown.cz zajímavé?
  • Má Alan nějaká finanční „zaklínadla“ nebo předsudky, které ho ve financích ovlivňují?
  • Jak vypadá Alanovo investiční portfolio?
  • Co ho vede kupředu a jaký je jeho cíl?
  • Kdo utrácí víc? On nebo jeho manželka? A hádají se ohledně utrácení?
  • Jak spravují rodinné finance?
  • Odkud přichází Alanovo nápady a jakým způsobem tvoří své nové projekty?
  • A mnoho dalšího.

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik