Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Daniel Gladiš: Má recept na investice v dynamicky měnícím se trhu?

Máme obrovskou radost, že do mého dnešního podcastu přijal pozvání zakladatel a manažer Vltava Fund, autor inspirativních knih o investování a zároveň vášnivý sportovec Daniel Gladiš, který již řadu let běhá lyžařské maratony. Se stejnou vytrvalostí, s jakou zdolává běžecké tratě, proplouvá ve vodách akciového trhu. Pokud jste jedni z těch, kteří si právě o tento rozhovor psali, zajímá vás tajemství Danielova úspěchu nebo jeho pohled na současnou koronavirovou situaci, pak je tento podcast určený právě vám. 

Warren Buffett, investor?

Když v roce 1988 měl Daniel Gladiš možnost vycestovat do Velké Británie na návštěvu ke své rodině, navštívil Muzeum voskových figurín, kde spatřil sochu Warrena Buffetta. To jménu mu v té době vůbec nic neříkalo a ani označení „investor“, které stálo na cedulce, mu příliš nepomohlo. Asi až o pět let později, kdy už měl svou vlastní makléřskou firmu Atlantik, se s tímto jménem setkal znovu a souvislosti mu začaly do sebe zapadat.

Co dál?

Protože Daniel Gladiš začal podnikat velmi brzy a podařilo se mu několik výhodných investic, časem se dostal na profesní křižovatku, kde se začal rozhodovat, co dál. Nabízela se možnost, že si bude pohodlně a bezstarostně spravovat pouze své nabyté finance a dále je jen zhodnocovat. Ovšem to se mu zdálo málo. Rozhodl se založit Vltava Fund a tím umožnil externím akcionářům připojit se. 

Daniel Gladiš o vytrvalosti a trpělivosti

Daniel věří, že investování a vytrvalostní sport jedno společné – obojí dlouho trvá, ale vždy se výsledek dostaví. Sám je velmi trpělivý a uvědomuje si, že investiční horizont může být jakkoli dlouhý. Připouští, že vytouženého cíle mohou dosáhnout až jeho děti. Daniel Gladiš se nám přiznal, že když mu při běhu na lyžích jde opravdu do tuhého, opakuje si mantru: „Dávej nohu před nohu, o ostatní se nestarej, výsledek se dostaví“. Možná právě toto je celé know-how takto úspěšného investora.

Co se ve videu ještě dozvíte?

  • jestli se dá naučit trpělivosti
  • jaké investiční rady získal od svých rodičů a jak on sám vede své děti
  • jak on sám má rozložené portfolio
  • jaká byla Danielovo největší osobní investice
  • kterou formu investování vidí jako nejvýhodnější
  • jak by měl správně vypadat ideální portfoliomanažer
  • zda je pravděpodobné, že koronavirová situace způsobí ekonomickou krizi
  • a mnoho dalšího

Chcete vědět, jak dlouhodobé investování ustát? Poslechněte si Více peněz? Dlouhodobost je základ. A jak tak vzdálený horizont překonat? To se dozvíte v Matúš Kuchálik: Komfort, strach a růst k dosažení cíle.

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik