Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Karolína Muchová: Nejvíc investuji sama do sebe

V dnešním díle zavítáme mezi profesionální sportovce. Naším milým hostem je tenistka Karolína Muchová. Povídali jsme si o tom, jak fungují smlouvy se sponzory a do jaké míry jsou pravdivé výše odměn za zápas. Ze soukromí nám Karolína prozradila, na čem nejvíc ujíždí i co je pro ní zbytečná investice. Pojďme společně poodhalit zákulisí individuálního sportu.

Karolína Muchová: Nejdřív získáváte body, až v kategorii žen jsem dostala peníze

Pochopitelně svět tenisu není jen o zábavě ze hry, ale také o penězích. Karolína Muchová je velmi soutěživá a prohánění na kurtu jí velmi bavilo už od mala. Teprve až když přešla do kategorie žen si uvědomila, že by se sportem dalo i živit. Pochopitelně první odměna nebyla příliš velká, obzvlášť pokud do toho započítala ostatní náklady, ale rozhodně ji to neodradilo a s chutí v tenise pokračovala.

Pokud se podíváme na individuální sportovce jako na podnikatelé, zjistíme, že mají mnoho společného. Karolína, stejně jako podnikatelé, rozhoduje o svých příjmech a výdajích. Vyplácí odměny celému svému týmu, hradí potřebné náklady. To vše nazývá „investicí do sebe“ a právě za tyto položky utrácí nejvíc peněz.

Sponzoři a bláznivé nabídky na spolupráce

Ve světě sportu se také hodně mluví o sponzoringu. Karolína se sama přesvědčila, jak nevýhodné některé sponzorské smlouvy mohou být. Samozřejmě nevyhýbají se jí ani bizardní nabídky na spolupráce, kterých jí nejen na instagramový profil chodí nespočet. Jak tyto informace filtruje se mimo jiné dozvíte v dnešním příjemném povídáním.

Co dalšího v podcastu uslyšíte:

  • Za co Karolína Muchová nejvíc utrácí a jaké jsou její srdcovky?
  • Kdy si prvně uvědomila, že je možné se sportem živit a kolik byla její první odměna?
  • Jak vypadají některé sponzorské smlouvy? A jakou s nimi má Karolína osobní zkušenost?
  • Co mají sportovec a podnikatel společného?
  • Kdy a jak Karolíně pomáhají meditace, jak probíhá její mentální koučink?
  • Baví tenistku ještě cestování?
  • Jak vypadá její investiční portfolio?
  • Ustála Karolína finanční krizi a propad výnosů na investičním trhu?
  • Jaké rady ohledně financí získala od rodičů?
  • A mnoho dalšího.

Pokud si chcete poslechout další podcasty se sportovní tématikou, doporučujeme povídání s Jiřím Welshem nebo s mentálními kouči Marianem Jelínkem a Janem Mühlfeitem.

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik