Vyznejte se ve finanční džungli díky našim testům
TP-logo2

Martin: Rok s finančním plánem – plním si rezervy i sny

Kolik znáte ve svém okolí mladých lidí, kteří se zodpovědně starají o své finance a zároveň myslí na budoucnost? Jistě jich není mnoho. O to víc nás těší povídání s dnešním hostem, kterým je Martin Šaššák. Prozradí, jak ve svých 26 letech hospodaří s penězi, co je jeho dlouhodobým cílem a jak se mu po roce s finančním plánem daří plnit rezervy a své sny.

Šestadvacetiletý technik Martin Šaššák si přehled o svých výdajích zaznamenává už od studentských let. V té době potřeboval vědět, jestli s penězi na daný měsíc vystačí. Jakmile nastoupil do zaměstnání, uvědomil si, že mu zbývají volné prostředky a ty se rozhodl smysluplně využít. Díky finančnímu plánu se mu z větší části podařilo naplnění železné rezervy a přiblížit se dlouhodobým cílům.

Vlastní bydlení? V Praze nereálné.

V podcastu jsme zabrousili i na téma vlastní bydlení, které řada mladých lidí v současné době řeší. I Martin by rád vlastnil svou nemovitost, přestože si uvědomuje, jak vysoké ceny bytů v Praze jsou. Mohlo by se zdát, že mladý technik pouze spoří pro své budoucí já, ale není tomu tak. Investuje i do seberozvoje, vzdělání a nezapomíná ani na jednu ze svých srdcovek, kterou je plavání. Peníze pro něj znamenají svobodu a cestu ke splnění svého snu.

Co dalšího v podcastu uslyšíte?

  • Proč a jak si Martin zapisuje své výdaje.
  • Co ho na finančním plánu nejvíc zaujalo a jak se mu daří ho plnit.
  • Jaké jsou jeho srdcovky a za co nejvíc a rád utrácí.
  • Využívá tzv. gambling rezervu?
  • Jak vidí současnou situaci vlastního bydlení.
  • A mnoho dalšího.

Jak už určitě víte, rádi se s vámi dělíme o příběhy lidí s vlastním finančním plánem. Možná si vzpomínáte na podcast, kde jsme si povídali s mladým párem Petrou a Markem o jejich společném hospodaření a plánování investiční hypotéky (můžete si ho připomenou zde). Nebo na rozhovor Lukáše Jančoka, který nám názorně ukázal, jak snadno a přehledně lze zapisovat rozpočet do excelovské tabulky (celý záznam naleznete zde).

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete je pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Mohlo by vás také zajímat

Matúš Kuchálik
Matúš Kuchálik