1 srpna

Cat and Cook: První milion Ivaně změnil život

Věřila, že investování je jen pro bohaté lidi a nikdy si nepřipouštěla, že by to mohlo být i její téma. Dnes známá foodblogerka, autorka kuchařek a podnikatelka Ivana Jindřichová ví, že se mýlila. Jak vnímala peníze jako dítě a jaký postoj k nim má dnes? Co ji motivovalo odejít z korporátu a vydat vlastní Cat & Cook kuchařku?

More...

Pokud vám jméno Ivana Jindřichová nic neříká, pak profil @catandcook určitě ano. Foodblogerku ve dvanácti učarovalo vaření a rozhodla se fotky svých jídel sdílela na facebooku. Postupně přibývali followeři a z Ivany se stala úspěšná autorka čtyř kuchařek. Jenže cesta k této slávě příliš hladká nebyla.

Ivana nejvíc investuje do sebevzdělávání

Když byla Ivana malá, její rodiče se rozvedli a ona žila jen s maminkou. Finančně na tom nebyli příliš dobře, a proto nemohla mít vše, po čem toužila. Možná odtud pramení její šetřivost. Jak sama přiznává, nikdy neměla potřebu rozhazovat peníze a dopřávat si. Ani v době, kdy už měla jako známá spisovatelka dostatečné příjmy. Až kamarádka jí otevřela oči. Od té doby Ivana začala investovat do svých srdcovek a především sebevzdělání.

Další hlubokou stopou, kterou v ní dětství zanechalo, je přesvědčení, že chce být natolik finančně zajištěná, aby po případném rozpadu rodiny její děti nezažily to, co ona.

Cat and Cook: Svou první kuchařku musím vydat s Mindou

Ivana byla od malička milovnicí koček a její první Minda se stala roztomilou součástí všech food fotek. Když kočička umírala, Ivaně bylo jasné, že první kuchařku musí vydat spolu se s vým domácím miláčkem. V tu dobu právě dostala nabídku od jednoho nakladatelství, se kterým se nakonec na spolupráci nedomluvili. Přes všechny peripetie kuchařku vydala sama a přesně podle svých představ.

Kvůli vysokým příjmům začala Ivana chodit k psychologovi

Podobnou zkušeností, jakou zažil Marián Jelínek z náhlého nárůstu příjmů, prošla i Ivana. Vyhledala odborníka, aby jí pomohl s náhlou změnou života, kterou právě během úspěšné doby prožívala. Dodnes vzpomíná na první den, kdy partner odešel do práce a ona seděla doma a nevěděla, co dělat. Na jedné straně byla nadšená z toho, že má volnou roku, na té druhé ji chyběl řád, který do té doby měla v zaměstnání.

Co dalšího v podcastu uslyšíte:

  • Jaké měla dětství?
  • V čem jí změnila první práce a odchod z korporátu?
  • Jak vzniklo vydání první kuchařky Cat & Cook?
  • Co jsou Ivany srdcovky?
  • Který náš podcast ji inspiroval k investování a proč?
  • Jak s Ivanou zamával první vydělaný milion?
  • Jaká je finanční osobnost?
  • Co pro ni znamenají peníze dneska?
  • Za co nejvíc utrácí na dovolené?
  • A mnoho dalšího.

Ani po poslechu tohoto podcastu si nejste jisti, jak pracovat se svými penězi? Chcete se dozvědět, jak bude vypadat vaše budoucnost? Vyzkoušejte si naše interaktivní testy:

Odebírejte naše pravidelné podcasty. Můžete pohodlně poslouchat, ať jste kdekoliv, v těchto aplikacích:

Ivana Jindřichová jako Cat and Cook na Spotify
Ivana Jindřichová jako Cat and Cook na Apple Podcasts

Štítky


Mohlo by vás také zajímat: